Kontakt

Sztuki wizualne od zawsze były częścią mojego życia. Same procesy twórcze stawały się powoli uzależniające. Moment w którym rozpoczynam pracę nad nowym projektem, mogę się wyciszyć, wyłączyć od wszystkiego co jest dookoła jest tym, co najbardziej lubię. Moment w którym wyznaczam nowy cel kończący się wielkim powodzeniem, jak opanowanie nowej techniki, czy okiełznanie nowego medium, sprawił, że postawiłem poświęcić się kreowaniu na stałe.

Naturalnym krokiem, do spełnienia mojego małego marzenia, było podjęcie edukacji na kierunkach artystycznych. Tak więc z wykształcenia jestem malarzem a dokładniej magistrem sztuki oraz certyfikowanym grafikiem komputerowym.

W 2016 roku rozpocząłem projekt badawczo-artystyczny pod nazwą Łukasz Krokosz Art. Projekt miał na celu zwrócenie uwagi szerszej publice na sztukę, którą wykonuję. W ramach rosnącej popularności projektu 3 czerwca 2019 roku został on przekształcony i oficjancie zarejestrowany jako Pracownia Artystyczna Łukasz Krokosz Art wraz ze sklepem pracowni Crocus Art.

W malarstwie używam głównie techniki olejnej i akwarelowej.
Często wykonuję „psychologiczne” portrety olejne, w których staram się ujawnić ludzki charakter. Podkreślam to ciemnymi barwami, przesyconymi kolorami i zniekształceniami.

W sztuce interesuję się przede wszystkim botaniką. W moich obrazach akwarelowych przedstawiam nierzadko niedocenioną estetycznie strukturę roślin. Badam ich kolory, kształty, konstrukcję, tak, aby przedstawić ich najlepszą wersję.

Malarstwo to dla mnie coś więcej niż kawałek płótna prezentowanego na ścianie. Jest to opowieść o złożonym procesie przygotowania, analizy i tworzenia który leży za każdym obrazem. Dlatego w moich pracach staram się wyznaczać nowe cele i ulepszać je za każdym razem.

© 2016-2022 Łukasz Krokosz Art. All rights reserved | Made with ♥ to art